Τα προϊόντα είναι 100% vegan, που σημαίνει ότι δεν περιέχουν συστατικά ζωικής προέλευσης.
100% GREEN CHOICE
Όλα τα προϊόντα περιποίησης μαλλιών και τα σαμπουάν της σειράς αυτής, κατασκευάζονται σε εργοστάσιο στην Φινλανδία το οποίο λειτουργεί με 100% ανανεώσιμες πηγές ενέργειας. Τα προϊόντα αερολύματος κατασκευάζονται σε μία από τις αγαπημένες μας χώρες, τη Σουηδία. Όλες οι συσκευασίες είναι κατασκευασμένες από ανακυκλώσιμο βιολογικό πλαστικό από ζαχαροκάλαμο, μειώνοντας έτσι σημαντικά το αποτύπωμα άνθρακα στα προϊόντα μας.
100% EMPOWERING
Τα κείμενα στις συσκευασίες παραμένουν χιουμοριστικά, αλλά πλέον έχουν έναν βαθύτερο σκοπό: στοχεύουν στο να εμπνεύσουν και να δώσουν μια δύναμη αυτοπεποίθησης μέσα από τις καθημερινές μας “τελετουργίες” ομορφιάς. Θυμίζουν στον καταναλωτή το πόσο υπέροχος είναι – τέλειος μέσα στην ατέλειά του.
100% VALUE FOR MONEY
Γνωστά για την ασυναγώνιστη σχέση τιμής-απόδοσης, τα προϊόντα Four Reasons περιέχουν μόνο τα απαραίτητα ενεργά συστατικά, χωρίς περιττές ουσίες. Έτσι το αποτέλεσμα είναι να έχουμε απλά, εύχρηστα, λειτουργικά προϊόντα και τέλειες μέρες για τα μαλλιά σας!